Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
PROČ IMPREGNACE?
18.03.2020
Dřevo, které nemusíte natírat! Jak to děláme?
Každý den na Vaše dřevěné terasy, pergoly nebo ploty působí dřevokazné houby, plísně a hmyz, hniloba nebo obyčejný vítr. Impregnace je léty osvědčený ... číst celé
26.11.2019
Dokumenty ke stažení
STAVEBNÍ TECHNICKÉ OSVĚDČENÍ č. STO - AO 224 - 543/2013 POUČENÍ   BOCHEMIT FORTE PROFI číst celé
Vše o impregnaci dřeva
KONTAKTY

E-shop a obchod

+420 777 013 939
dvorak@impregnace-dreva.cz

Nezávazná poptávka

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou platbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin

 1. Úvod
 2. Prodlužujeme životnost dřeva a zbavujeme námahy…
Prodlužujeme životnost dřeva a zbavujeme námahy…

Proč impregnovat dřevo? Každý den na Vaše dřevěné terasy, chaty, pergoly nebo ploty působí dřevokazné houby, plísně a hmyz, hniloba nebo obyčejný vítr. Impregnace dřeva je léty osvědčený způsob ochrany před hnilobou a okolními vlivy.

Impregnaci můžete aplikovat nátěrem či tlakovou impregnací. Nátěr ale dřevo ochrání na velmi omezenou dobu a budete ho muset pravidelně v několikaletých intervalech znovu natírat, aby nezačalo hnilobným procesům podléhat.

Při aplikování tlakové impregnace ale starost s natíráním odpadá. Látka se při ní v našem speciálním tlakovém kotli dostane dostatečně hluboko na to, abyste si nemuseli s hnilobou a rozkladem lámat hlavu několik desítek let. Tlaková impregnace dřevo ochrání i v případě pravidelného kontaktu s vodou a půdou.

Typy tlakové impregnace

V naší nabídce máme tři typy tlakové impregnace

 1. Zelenou
 2. Hnědou
 3. a Bezbarvou

Zelená a hnědá jsou ze všech tří typů nejúčinnější, při zelené impregnaci ale dřevo kvůli mědi obsažené v impregnační látce získá nazelenalou barvu, která bohužel nejde přetřít nebo jinak změnit. Nedoporučujeme ji proto použít na ploty nebo terasy. Po hnědé impregnaci získá dřevo nahnědlý odstín. Barva u obou způsobů po několika letech sama zmizí. Možno impregnovat až do 4. třídy ochrany.

Bezbarvá tlaková impregnace je ze všech uvedených typů impregnace nejslabší. Dřevo začne podléhat rozkladu a hnilobě za podstatně kratší dobu. Možno impregnovat pouze do 3. třídy ochrany.

Pro jaké účely je nejlepší dřevo impregnovat?

Pokud víte, že Vaše dřevo bude dlouhodobě vystaveno vlivu počasí, půdě a vlhkému prostřední nebo potřebujete co nejvíce dřevu prodloužit životnost, impregnace je pro Vás nejvhodnějším způsobem ochrany. Tlaková impregnace dřeva se nejvíce doporučuje použít na:

 • terasová prkna
 • stavební řezivo
 • krovy (trámy, prkna, latě)
 • plotové dílce
 • zahradní prvky (pergoly, palisády),
 • zahradní nábytek
 • střešní šindele

Je v seznamu něco, co právě hledáte nebo víte, že budete potřebovat sehnat? Koukněte se k nám do obchodu nebo nám napište e-mail a rádi Vám pomůžeme s výběrem. A pokud už máte dřevo vlastní a chcete své dřevo impregnovat dodatečně? Není problém. Vše výše vyjmenované jsme schopni dodatečně naimpregnovat. Stačí zadat poptávku do formuláře Zakázková výroba.

Zakázková výroba

Do obchodu