Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
PROČ IMPREGNACE?
13.08.2007
Otázky a odpovědi
Proč tlaková impregnace? Tlaková impregnace zajišťuje rovnoměrné ošetření dřeva do hloubky. Dřevo ošetřené běžným nátěrem je vystaveno teplotním v... číst celé
28.11.2019
Prodlužujeme životnost dřeva a zbavujeme námahy…
Proč impregnovat dřevo? Každý den na Vaše dřevěné terasy, chaty, pergoly nebo ploty působí dřevokazné houby, plísně a hmyz, hniloba nebo obyčejný vítr... číst celé
13.08.2007
Odborné články
Ochrana dřeva kvalitní impregnací „Dřevo vzhledem ke své struktuře může být při nevhodném použití poškozováno biotickými a abiotickými činiteli. ... číst celé
Vše o impregnaci dřeva
KONTAKTY

E-shop a obchod

+420 777 013 939
dvorak@impregnace-dreva.cz

Nezávazná poptávka

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou platbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin

 1. Úvod
 2. PROČ IMPREGNACE?
 3. Prodlužujeme životnost dřeva a zbavujeme námahy…
Prodlužujeme životnost dřeva a zbavujeme námahy…
28.11.2019

Proč impregnovat dřevo? Každý den na Vaše dřevěné terasy, chaty, pergoly nebo ploty působí dřevokazné houby, plísně a hmyz, hniloba nebo obyčejný vítr. Impregnace dřeva je léty osvědčený způsob ochrany před hnilobou a okolními vlivy.

Impregnaci můžete aplikovat nátěrem či tlakovou impregnací. Nátěr ale dřevo ochrání na velmi omezenou dobu a budete ho muset pravidelně v několikaletých intervalech znovu natírat, aby nezačalo hnilobným procesům podléhat.

Při aplikování tlakové impregnace ale starost s natíráním odpadá. Látka se při ní v našem speciálním tlakovém kotli dostane dostatečně hluboko na to, abyste si nemuseli s hnilobou a rozkladem lámat hlavu několik desítek let. Tlaková impregnace dřevo ochrání i v případě pravidelného kontaktu s vodou a půdou.

Typy tlakové impregnace

V naší nabídce máme tři typy tlakové impregnace

 1. Zelenou
 2. Hnědou
 3. a Bezbarvou

Zelená a hnědá jsou ze všech tří typů nejúčinnější, při zelené impregnaci ale dřevo kvůli mědi obsažené v impregnační látce získá nazelenalou barvu, která bohužel nejde přetřít nebo jinak změnit. Nedoporučujeme ji proto použít na ploty nebo terasy. Po hnědé impregnaci získá dřevo nahnědlý odstín. Barva u obou způsobů po několika letech sama zmizí. Možno impregnovat až do 4. třídy ochrany.

Bezbarvá tlaková impregnace je ze všech uvedených typů impregnace nejslabší. Dřevo začne podléhat rozkladu a hnilobě za podstatně kratší dobu. Možno impregnovat pouze do 3. třídy ochrany.

Pro jaké účely je nejlepší dřevo impregnovat?

Pokud víte, že Vaše dřevo bude dlouhodobě vystaveno vlivu počasí, půdě a vlhkému prostřední nebo potřebujete co nejvíce dřevu prodloužit životnost, impregnace je pro Vás nejvhodnějším způsobem ochrany. Tlaková impregnace dřeva se nejvíce doporučuje použít na:

 • terasová prkna
 • stavební řezivo
 • krovy (trámy, prkna, latě)
 • plotové dílce
 • zahradní prvky (pergoly, palisády),
 • zahradní nábytek
 • střešní šindele

Je v seznamu něco, co právě hledáte nebo víte, že budete potřebovat sehnat? Koukněte se k nám do obchodu nebo nám napište e-mail a rádi Vám pomůžeme s výběrem. A pokud už máte dřevo vlastní a chcete své dřevo impregnovat dodatečně? Není problém. Vše výše vyjmenované jsme schopni dodatečně naimpregnovat. Stačí zadat poptávku do formuláře Zakázková výroba.

Zakázková výroba

Do obchodu